Často kladené dotazy 

Co to je Coolstance Copra a čím se liší od jiných krmiv?

Odpověď: Coolstance Copra je unikátní krmivo vyrobené z mletého kokosu, obsahuje pouze přírodní složky v kokosu obsažené a je bez jakýchkoliv GMO. Přirozeně obsahuje 8-10% kokosového oleje. Má velmi vysokou energetickou hodnotu (15MJ/kg), obsahuje však malý podíl cukrů a škrobů oproti obilným krmivům. Má pozitivní účinky na tvorbu svalové hmoty a je vhodný pro každého koně.

Jaktože je Coolstance Copra univerzální krmivo?

 

Odpověď: Coolstance Copra je krmivo s nízkým obsahem cukrů a škrobů (NSC), je vhodné pro koně k nabírání svalové hmoty, jelikož obsahuje dostatek bílkovin, které jsou nutné k tvorbě svalové hmoty, ale zároveň je vhodné i pro koně s nadváhou právě díky nízkému obsahu NSC. Samozřejmě vždy musí mít kůň dostatek pohybu! Díky své dobré stravitelnosti je vhodné pro koně trpící zažívacími obtížemi, energie z Coolstance se také uvolňuje postupně a nezpůsobuje vzrušivé chování. Olej v Coolstance má pozitivní účinky na kopyta  a srst  a zároveň obsahuje kyselinu laurovou, jež má antibakteriální a antifungální účinky.  Další informace najdete v článcíh zde a zde.

Jaké jsou výhody Coolstance oproti ostatním krmivům?

Odpověď: Coolstance je zcela přírodní, bez GMO a neobsahuje žádné přidané látky. Má nízký obsah NSC a nezpůsobuje/nepodporuje mnoho onemocnění spojených právě s vysokým příjmem NSC (acidóza, rezistence na inzulin, laminitida aj.). Je univerzální a vhodný pro staré, nemocné, ale i např. sportovní koně ve vysoké zátěži. Olej obsažený v Coolstance má pozitivní vliv na zdravou srst a zdravá kopyta, zároveň obsahuje kyselinu laurovou s antibakteriálními a antifungálními účinky. Krmivo je vhodné i pro vzrušivé koně.

Více si můžete přečíst zde.

Jak mám Coolstance krmit?

Kokos? Co když to můj kůň nebude jíst?

Odpověď: Každý kůň je jiný a má jiný "apetit". My jsme se však ještě nesetkali s koněm, který by Coolstance odmítl, když na něj přecházel postupně, ostatně, tak by to mělo být u každé změny jídelníčku. Článek ke krmení Coolstance k dispozici zde.

    Vyplatí se mi krmit Coolstance?

Odpověď: Ačkoliv je cena za pytel (20kg) vyšší než u obilných krmiv, lze si jednodušše spočítat, že se krmení Coolstance vyplatí ne jen Vašim koním, ale i Vám. Většina krmných mixů obsahuje zrno (zcela typicky muesli) jakožto hlavní složku krmiva, protože je levné. Krmiva se ale musí krmit mnohem více a doporučená denní dávka pro koně (500 kg ž.h.) se pohybuje od 1.5-2kg nahoru. Coolstance se krmí od dávky 0,5kg (pro koně 500kg ž.h.). Coolstance je kompletním krmivem, není potřeba do něho nic přidávat (kůň by měl samozřejmě mít přístup k vodě, senu a případně doplnění vitamínů a minerálů). 

Jak dlouho Coolstance vydrží?

Odpověď: Coolstance narozdíl od mnoha jiných krmiv nežlukne, to je díky obsahu kokosového oleje v něm. Minimální datum trvanlivosti je 24 měsíců od data uvedeného na spodu pytle, po minimálně tuto dobu vydrží Coolstance i po otevření pytle. Je nutné ho skladovat v chladu a suchu.

Pokud máte jakékoliv dotazy, neváhejte nás kontaktovat.

Děkujeme za zprávu.