Často kladené dotazy 

Co to je Coolstance Copra a čím se liší od jiných krmiv?

Odpověď: Coolstance Copra je unikátní krmivo vyrobené z mletého kokosu, obsahuje pouze přírodní složky v kokosu obsažené a je bez jakýchkoliv GMO. Přirozeně obsahuje 8-10% kokosového oleje. Má velmi vysokou energetickou hodnotu (15MJ/kg), obsahuje však malý podíl cukrů a škrobů oproti obilným krmivům. Má pozitivní účinky na tvorbu svalové hmoty a je vhodný pro každého koně.

Jaktože je Coolstance Copra univerzální krmivo?

 

Odpověď: Coolstance Copra je krmivo s nízkým obsahem cukrů a škrobů (NSC), je vhodné pro koně k nabírání svalové hmoty, jelikož obsahuje dostatek bílkovin, které jsou nutné k tvorbě svalové hmoty, ale zároveň je vhodné i pro koně s nadváhou právě díky nízkému obsahu NSC. Samozřejmě vždy musí mít kůň dostatek pohybu! Díky své dobré stravitelnosti je vhodné pro koně trpící zažívacími obtížemi, energie z Coolstance se také uvolňuje postupně a nezpůsobuje vzrušivé chování. Olej v Coolstance má pozitivní účinky na kopyta  a srst  a zároveň obsahuje kyselinu laurovou, jež má antibakteriální a antifungální účinky.  Další informace najdete v článcíh zde a zde.

Jaké jsou výhody Coolstance oproti ostatním krmivům?

Odpověď: Coolstance je zcela přírodní, bez GMO a neobsahuje žádné přidané látky. Má nízký obsah NSC a nezpůsobuje/nepodporuje mnoho onemocnění spojených právě s vysokým příjmem NSC (acidóza, rezistence na inzulin, laminitida aj.). Je univerzální a vhodný pro staré, nemocné, ale i např. sportovní koně ve vysoké zátěži. Olej obsažený v Coolstance má pozitivní vliv na zdravou srst a zdravá kopyta, zároveň obsahuje kyselinu laurovou s antibakteriálními a antifungálními účinky. Krmivo je vhodné i pro vzrušivé koně.

Více si můžete přečíst zde.

Jak mám Coolstance krmit?

Kokos? Co když to můj kůň nebude jíst?

Odpověď: Každý kůň je jiný a má jiný "apetit". My jsme se však ještě nesetkali s koněm, který by Coolstance odmítl, když na něj přecházel postupně, ostatně, tak by to mělo být u každé změny jídelníčku. Článek ke krmení Coolstance k dispozici zde.

    Vyplatí se mi krmit Coolstance?

Odpověď: Ačkoliv je cena za pytel (20kg) vyšší než u obilných krmiv, lze si jednodušše spočítat, že se krmení Coolstance vyplatí ne jen Vašim koním, ale i Vám. Většina krmných mixů obsahuje zrno (zcela typicky muesli) jakožto hlavní složku krmiva, protože je levné. Krmiva se ale musí krmit mnohem více a doporučená denní dávka pro koně (500 kg ž.h.) se pohybuje od 1.5-2kg nahoru. Coolstance se krmí od dávky 0,5kg (pro koně 500kg ž.h.). Coolstance je kompletním krmivem, není potřeba do něho nic přidávat (kůň by měl samozřejmě mít přístup k vodě, senu a případně doplnění vitamínů a minerálů). 

Jak dlouho Coolstance vydrží?

Odpověď: Coolstance narozdíl od mnoha jiných krmiv nežlukne, to je díky obsahu kokosového oleje v něm. Minimální datum trvanlivosti je 24 měsíců od data uvedeného na spodu pytle, po minimálně tuto dobu vydrží Coolstance i po otevření pytle. Je nutné ho skladovat v chladu a suchu.

Pokud máte jakékoliv dotazy, neváhejte nás kontaktovat.

Transmodal Equine the only distributor of Coolstance Copra for the Czech Republic in partnership with Boomerang nutrition and Stance Equitec

Nejlepší krmivo pro koně!

transmodalequine@gmail.com

Dobrovitov 33, 286 01

605086343

Transmodal s.r.o. 

IČO: 26486628